(068) 592 16 98 (050) 514 36 04
UA RU

Механічна зернова сівалка AGM-HMT (HMTP)

Навісні сівалки

Модель AGM-HMT 19 AGM-HMT 23 AGM-HMT 27 AGM-HMT 31 AGM-HMT 39 AGM-HMT 47
Кількість рядків 19 23 27 31 39 47
Ширина міжрядь, мм 125 125 125 125 125 125
Ширина захвату, мм 2500 3000 3500 4000 5000 6000
Об'єм баку для насіння, дм3 460 550 640 730 910 1090
Об'єм баку для добрив, дм3 305 370 400 425 480 535
Робоча швидкість, км/год 5-12 5-12 5-12 5-12 5-12 5-12
Глибина висіву, см 1-12 1-12 1-12 1-12 1-12 1-12
Вага, кг 1010 (±50) 1190 (±50) 1380 (±50) 1530 (±50) 2350 (±50) 2760 (±50)

Причіпні сівалки

Модель AGM-HMTP 27 AGM-HMTP 31 AGM-HMTP 39 AGM-HMTP 47
Кількість рядків 27 31 39 47
Ширина міжрядь, мм 125 125 125 125
Ширина захвату, мм 3500 4000 5000 6000
Об'єм баку для насіння, дм3 640 730 910 1090
Об'єм баку для добрив, дм3 400 425 480 535
Робоча швидкість, км/год 5-12 5-12 5-12 5-12
Глибина висіву, см 1-12 1-12 1-12 1-12
Вага, кг 1550 (±50) 1700 (±50) 2450 (±50) 2860 (±50)

Агрономи та фермери ретельно стежать за новинками посівних агрегатів, вибираючи з великого різноманіття, що пропонується ринком, саме ту модель, яка в найбільш повній мірі відповідає критеріям якісного посіву в стислі агротехнічні строки для умов даного господарства.
Посів насіння посідає провідне місце в системі агротехнічних заходів. Від його проведення залежить якість сходів, розвиток рослин та кінцевий урожай. Висока схожість — не тільки боротьба за оптимальну витрату посівного матеріалу, це в той же час боротьба за здорові, рівні і сильні рослини, що виростають із висіяного насіння. Тому до посівної техніки та якості сівби завжди пред’являлись жорсткі агротехнічні вимоги.
Вирішити ці завдання у комплексі стало значно легше з приходом на вітчизняні поля сівалок нового покоління.
Механічні зернові сівалки AGM-HMT (навісні) та AGM-HMTP (причіпні)
Основні параметри, по яких аграрії вибирають механічні зернові сівалки AGM-HMT та AGM-HMTP від європейського виробника, це якість виготовлення та роботи, простота обслуговування та використання, надійність та довговічність. Проаналізуємо роботу сівалок серій AGM-HMT (навісні) та AGM-HMTP (причіпні), що користуються все більшою популярністю на ланах України по критеріях виконання якісної сівби.
Сівалки з дводисковими сошниками та прикочуючими колесами (котками) і пружинними загортачами. Діапазон норм висіву насіння від 1,5 до 450 кг/га. Норма висіву насіння та добрив регулюються безступенево варіаторами.
Механічні зернові сівалки AGM-HMT та AGM-HMTP призначені для посіву зернових культур (пшениця, жито, ячмінь, овес), зернобобових культур (горох, квасоля, соя, боби, нут, сочевиця та ін.), дрібних насінь овочів та інших культур, сипучого та середньосипучого насіння трав з одночасним внесенням мінеральних добрив і коткуванням грунту в засіяних рядках.
Сівалка може працювати на різних рельєфах ґрунтів. Конструкція сошників забезпечує заданий тиск на грунт, що гарантує задану глибину закладання насіння, а, відповідно, одночасне дружнє проростання насіння. Ступиця сошника не обслуговується. Керування положенням маркерів – дистанційне за допомогою гідросистеми трактора.
Сівалки виготовляються з шириною захвату від 2500 мм до 6000 мм з 19, 23, 27, 31, 39, 47 сошниками відповідно. Дані сівалки можуть бути як навісні, так і причіпні. Відстань між дисковими сошниками - 12,5 см. Також вони можуть поставлятися з причіпним бічним пристроєм для можливості транспортування сівалки по дорогах, що обмежують габарити проїзду транспортних засобів.
Значний об’єм бункерів для насіння та добрив дає можливість тривалого посіву без частих зупинок. При зніманні внутрішніх перегородок два бункери можуть об’єднуватись в один загальний. Система мішалок в бункері для добрив розрихлює добрива не допускаючи їх зависання. Також є спеціальні сітки (сита), через які засипаються добрива у бункер, які виключають злипання добрив. Для рівномірної подачі насіння в бункері є спеціальний механізм. Для контролю трактористом залишку зерна в ящику, встановлений простий покажчик, стрілка якого винесена в зручне місце, яке добре оглядається з трактора. Загальна кришка зернового та тукового ящиків легко підіймається та фіксується в піднятому положенні за допомогою пружинного сервомеханізму.

Сівалка обладнується автоматичною системою контролю висіву, що запобігає виникненню просівів при забиванні сівалки.
Якісна сівба визначається перш за все наступними основними показниками:
- рівномірним розподіленням насіння по площі поля;
- стабільною глибиною висіву, який виставляється спеціальним механізмом і не змінюється від тиску сошника;
- створенням сошником необхідних умов для швидкого проростання посівного матеріалу та якісним загортання його у борозні;
Розглянемо більш детально вказані показники та фактори, що забезпечують оптимальні значення для механічних зернових сівалок AGM-HMT та AGM-HMTP.

Рівномірний розподіл насіння по площі поля.
Агровимоги. Рівномірний розподіл насіння по площі поля визначається рівномірною подачею насіння у борозну та величиною міжряддя.
На сівалках AGM-HMT та AGM-HMTP застосований котушковий висівний апарат, що добре зарекомендував себе на посіві зернових та інших культур.

Особливістю його є розміщення ребер на котушці, які на половині робочої частини зміщені на пів-кроку. Це забезпечує більш рівномірне дозування насіннєвого матеріалу. Крім того, в основній котушці є додаткова секція (котушка) – для висіву дрібного насіння. Кількість насіння, що подається до котушок регулюється за допомогою заслінок. Таким чином, відкриваючи відповідні заслінки до основної секції котушки чи для секції котушки висіву дрібного насіння можна легко переналадити сівалку для посіву різних культур. Також є в котушках регулювання положення язичка клапана спеціальним механізмом з надійною фіксацією, що дозволяє змінювати кут падіння насіння. Контроль за роботою висівного апарату легко здійснювати через оглядове вікно.
На сівалках застосовується котушковий апарат для добрив з внутрішніми ребрами, які на половині робочої частини зміщені на пів-кроку. Це забезпечує більш рівномірне дозування та подачу добрив. Кожен туковисівний апарат оснащений індивідуальною заслінкою та мають загальний важіль керування клапаном, що дозволяє також змінювати кут падіння добрив. Контроль за роботою котушкового апарату подачі добрив легко здійснювати через оглядове вікно.

Механізм привода зернових та тукових висівних котушкових апаратів здійснюється від опорно-приводних коліс безпосередньо на редуктор (варіатор). Так, від лівого опорно-приводного колеса йде привід на редуктор (варіатор) зернових апаратів, а від правого на редуктор (варіатор) тукових апаратів. Вали приводу котушкових апаратів насінь та добрив розташовані безпосередньо на своїх варіаторах. Конструкція досить проста з мінімальною кількістю валів, і тому надійна та забезпечує точні норми висіву.
Зміна норми висіву як насіння так і добрива здійснюється безступенево за допомогою редуктора (варіатора) з простим керуванням. Варіатор для регулювання норм висіву насіння розташований з лівої сторони сівалки, а варіатор для регулювання норм висіву добрив розташований з правої сторони сівалки.

Контроль норми висіву насіння регулюється досить легко: 1) відсунути робочі лотки та підставити спеціальні лотки для зважування під висівні котушки; 2) відкрити необхідну секцію котушки, наприклад, для пшениці більшу секцію (білу) у друге положення, при цьому закрити секцію для дрібного насіння (чорну); 3) виставити положення язичка клапану (кут падіння насіння), наприклад, для пшениці друге положення; 4) виставити необхідну норму висіву на шкалі варіатора; 5)провернути ліве піддомкрачене опорно-приводне колесо на 2 оберти для заповнення котушок, потім на 12 обертів (що відповідає 100 м2, наприклад, для 4ох метрової сівалки); 6) зважити насіння, що накопичується в спеціальних лотках, та перевести цю норму на га. Коригування норми висіву насіння виконується зміною положення важеля за шкалою варіатора. Дана операція займає лише декілька хвилин, що досить зручно при частих переналагодженнях сівалки. Таким чином, можна на місці за декілька хвилин відрегулювати точну необхідну для посіву норму висіву насіння на га.
Контроль норми висіву добрив регулюється так само, підставляючи спеціальні лотки для зважування під котушки для добрив, при цьому провертаємо праве піддомкрачене опорно-приводне колесо. Регулювання норм добрив виконується зміною положення важеля за шкалою варіатора для добрив, розташованого з правої сторони сівалки.
Створення сошником необхідних умов для якісного залягання насіння на задану глибину та його загортання у борозні для швидкого проростання.
До функції сошників належать: утворення відкритої борозенки розрізанням та розсуванням на необхідну глибину верхнього шару ґрунту з утворенням необхідного профілю та щільності дна; утримання борозни деякий час відкритою для забезпечення необхідних умов укладання насіння на її дно; загортання (закривання) насіння на дні борозни ґрунтом.
Сошник, вибраний для сівби, повинен відповідати наступним вимогам:
- формувати очищену від рослинних решток посівну борозну і вкладати насіння у вологий ґрунт та прикривати його достатньою кількістю ґрунту, забезпечуючи надійний контакт;
- забезпечувати самоочищення і мати захисні пристрої від перешкод (грудки, каміння тощо) для забезпечення безперебійної роботи;
- утримувати постійну оптимальну глибину сівби;
- мати необхідний тиск сошника під різні ґрунтові умови;
- забезпечувати оптимальну якість сівби навіть при високих швидкостях посіву;
- мати довгий термін служби і низькі витрати на обслуговування.
Дводискові сошники забезпечують необхідну якість посіву. Сошники представляють собою литий корпус із двома плоскими загостреними дисками, які сходяться у передній частині і утворюють в плані двогранний клин. Диски, що обертаються як бокові поверхні двогранного клина, за рахунок зчеплення їх з ґрунтом розсувають ґрунт у боки та утворюють борозну. Дводискові сошники кріпитися за допомого радіальної підвіски. Позаду сошника рухається колесо (коток), яке забезпечує оптимальне ущільнення грунту біля насіння, що гарантує кращий контакт насіння з грунтом, а, відповідно, кращі умови його проростання. При цьому сошники другого ряду встановлені на додатковій трубі рами, внаслідок чого довжина їх підвіски така ж як і в першого ряду. А це не тільки підвищує сталість руху а і забезпечує високу уніфікацію деталей. Тиск сошника до 90 кг, регулюється зусиллям пружин.

Ширина міжрядь у сівалок – 125 мм, що забезпечує оптимальну площу живлення вирощуваних культур. Для виключення налипання мокрого грунту диски оснащені чистиками.
Щоб зменшити вплив насіннєпроводу на рівномірність висіву насіння в рядку, використовуються телескопічні конструкції, які можуть легко змінювати свою довжину за рахунок взаємного переміщення секцій і не пошкоджуються рослинними залишками.
У таких насіннєпроводів за рахунок гладкої внутрішньої поверхні насіння легко ковзає по стінках і рівномірно надходить до сошника. У даної конструкції є суттєва перевага типу перед гофрованим насіннєпроводом, у якого насіння відбивається від гофр і надходить до сошника нерівномірно. Відповідно відстані в рядку між насінням відрізнятимуться. Таким чином телескопічні насіннєпроводи забезпечують підвищену точність висіву насіння.

Глибина посіву дводисковими сошниками регулюється за допомогою пристрою для загального регулювання, що гарантує задану глибину посіву для будь-яких типів ґрунтів, не змінюючи зусилля тиску сошника на грунт.

Підняття сошників у причіпної сівалки при переводі її в транспортне положення та вимкнення висівних апаратів здійснюється за допомогою гідросистеми трактора та спеціального шестерного механізму. Дана конструкція проста та надійна.

Є механізм відключення технологічної колії при засіві.

Таким чином основними перевагами сівалок AGM-HMT та AGM-HMTP є наступні:
- точна глибина загортання насіння та закладання добрив на задану глибину;
- рівномірний розподіл насіння у рядку;
- контроль висіву;
- відсутність просівів, адаптація до різної якості насіннєвого матеріалу; прикочування і якісне ущільнення ґрунту над посіяним насінням;
- незалежне переміщення кожного сошника на нерівній поверхні поля;
- можливість посіву як у вологий так і у сухий грунт;
- швидке переобладнання під різні культури;
- середня робоча швидкість від 8 до 12 км/год. і вище при посіві будь-якої культури, висока продуктивність, низька витрата палива трактором;
- взаємозамінність запасних частин, можливість купити запчастини;
- мінімальні витрати при експлуатації та простота ремонту;
- зручне транспортування на великі відстані.